kibbanner
 • Dolar
  32,2984
 • Euro
  35,0877
 • Altın
  2.412,160
 • Bist-100
  10.166,000
   
28/35 °C

Parçalı Bulutlu
   
HABER GUNDEM NE VAR? NE YOK? KESFET YASAM KUZEY KIBRIS REHBERI FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR

KKTC'den Erdoğanın Müjdesine Teşekkür Mesajları Yağıyor 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özbekistandaki KKTC Müjdesine KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Hükümet üyelerinden Siyasi parti yöneticilerinden teşekkür mesajları yağıyor

11.11.2022 - 15:43
KKTC den Erdoğanın Müjdesine Teşekkür Mesajları Yağıyor

Tatar: "Bu olumlu gelişmeden daha da cesaret alarak onurlu mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz”
Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklaması şöyle:
“Değerli halkım, büyük bir gururla duyurmak isterim ki devletimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk Devletleri Teşkilatı’nda gözlemci üye statüsü kazanmıştır. Devletimiz, uluslararası bir örgütte ilk kez Anayasal adıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak bu statüyü kazanmıştır. Tarih sayfalarına geçecek milat niteliğindeki bu unsur, bizim için ilave bir gurur vesilesidir.
Özbekistan'ın Semerkant kentinde 9. Türk Devletleri Teşkilatı Liderler Zirvesi’nde oy birliğiyle kabul edilen gözlemci üyeliğimiz, bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TC Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, bu mutluluğu bize yaşatmak için canla başla çalışan Türk diplomasisine ve bizi destekleyen tüm üye devletlerin devlet ve hükümet başkanlarına teşekkürü bir borç bilirim.
KKTC'nin uluslararası bir örgüte daha katılması, apayrı bir öneme haizdir. Seçildiğim günden beri, yarım asrı aşkın bir süredir müktesep haklarından, yani egemenliğinden ve uluslararası statüsünden mahrum bırakılarak insanlık dışı izolasyona maruz tutulan halkımı, bu zulümden kurtaracağımıza dair bir vizyon ortaya koymuştum. En son TC Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın geçtiğimiz eylül ayında 77. BM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu, KKTC'nin resmen tanınma çağrısıyla ivme kazanan bu mücadelemiz, yeni bir uluslararası üyelikstatüsüyle başarıyla devam etmektedir.
Cumhuriyetimizin 39. yılını kutlayacağımız bu günlerde statümüzü ileriye taşıyan bu olumlu gelişmeden daha da cesaret alarak, onurlu mücadelemize hız kesmeden devam edeceğimizi bu vesileyle yinelemek istiyorum.
Türk Devletleri Teşkilatı nezdinde kazanmış olduğumuz gözlemci üye devlet statümüz, tüm halkımıza ve büyük Türk Milletine hayırlı olsun.”
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türk Devletleri Teşkilatına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözlemci üye olarak alınması sonrası mesaj yayınladı.
Töre, mesajında şunları kaydetti:
“Türk Devletleri Teşkilatına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözlemci üye olarak alınması büyük bir mutluluk ve şereftir.   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.Akabinde Tanınma da mutlaka gelecek ve asli üyelik gelecekte mutlaka olacaktır.Başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve diğer Türk Devletleri Devlet Başkanlarına teşekkür ederiz , minettarız .

Yaşasın Türk Birliği Yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti .”

Ataoğlu: “KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine kabul edilmesini selamlıyorum”
Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Ataoğlu, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na Gözlemci üye olarak kabul edilmesi ile ilgili mesaj yayımladı.
Ataoğlu mesajında, “KKTC’nin, Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üye olarak kabul edilmesi için başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk Dışişleri ile KKTC Dışişleri bakanlık ve personeline, ortaya koydukları özveri, kararlılık ve çabadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü arifesinde, böylesi bir uluslararası başarının önemli olduğuna dikkati çekerek, “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte savunduğumuz, iki devletli, egemen eşitliğe dayalı bir çözüm modelinin, akabinde de KKTC’nin tanınması hususundaki siyasal iradenin ne denli doğru ve akılcı bir siyaset olduğunun en bariz göstergesidir” dedi.
Türk Devletleri Teşkilatı üye devlet başkanlarına, KKTC’nin de Türk Devletleri arasında yer almalarına olanak sağlayacak böylesi tarihi ve hayati bir karar verdiklerinden dolayı teşekkürlerini sunan Ataoğlu, KKTC’nin ortak tarihi geçmişe sahip, gönül birliği içerisinde olduğu Türk Devletleri arasında yerini almasından duyduğu gurur, heyecan ve sevinci dile getirerek, kararın KKTC’nin kuruluş yıldönümü arifesinde verilmesinin anlamının daha da büyük olduğunu ifade etti.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, “KKTC’nin ilanının 39. Yıldönümüne dört gün kala Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin günden güne yükselen bir güç olan Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine kabul edilmesini coşku ve gururla selamlıyorum” dedi.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üye olarak kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı ve bugünün KKTC için tarihi bir gün olduğunu vurguladı.
KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine giden sürecinin başarıya ulaşmasında başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Dışişlerine şükranlarını sunan Ertuğruloğlu, Bakanlık personelini de bu başarının kazanılmasında verdikleri emek ve gösterdikleri çabadan ötürü kutladı.
Ertuğruloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Devletimizin, ilk kez, anayasal ismi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adıyla uluslararası bir teşkilata üye olması ise bu tarihi güne özel bir anlam katmıştır. Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyeliğimizin başarıyla sonuçlanması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs konusundaki iki Devlet esasına dayanan yeni vizyonun doğru, gerçekçi ve bölgesel ve küresel konjonktür ile uyumlu olduğunu teyit etmektedir.
Ortak tarih, kültür ve kimliği olan, ayrıca Türk dilini konuşan Türk Devletleri Teşkilatı üye ülkelerine gösterdikleri dayanışma için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak Türk Devletleri Teşkilatı’nın temel amaçlarının ileriye götürülmesi ve ortak çıkarlarımızın muvaffakatı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tüm olanaklarıyla katkı koyacak ve aramızdaki iş birliği ve gönül birliğini her daim güçlendirmek için yorulmadan çalışacaktır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması yolunda kazanılan bu başarının Türk Ulusuna hayırlı olmasını dilerim”

Taçoy: “KKTC’nin tanınmasında önemli bir adım”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi’nde KKTC’nin gözlemci üye olarak kabul edilmesi yönünde alınan kararını selamladı.
Taçoy, yaptığı açıklamada, Özbekistan'ın Semerkant şehrinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları 9'uncu Zirvesi’nde alınan kararın son derece anlamlı olduğunu ifade ederek, Kıbrıs Türk halkının yalnız olmadığının tüm dünyaya gösterildiğini söyledi.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıslı kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstererek, çözüm sürecine de katkı sağladık” sözlerinin en az alınan karar kadar değerli olduğunun altını çizen Taçoy, “Kararlılıkla çıktığımız bağımsızlık ve egemenlik yolunda kardeşlerimizin de yanımızda olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ortak dili konuştuğumuz ve ortak tarihi paylaştığımız kardeşlerimizin desteği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması hedefinde bir adım daha ileriye gitmiş bulunmaktayız. Bu önemli kararı coşku ile selamlarken, emeği bulunan herkese de sonsuz şükranlarını sunarım” dedi.
UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hatipoğlu : Artık bu resimde bizim bayrağımız ve başkanımız da yer alacak ve haklı davamızı daha geniş mecralarda anlatma fırsatı bulacağız.
Anavatanımızın destekleri ile devletimizi uluslararası alanda daha görünür kılmak ve hak ettiği yeri alması için verilen mücadelede önemli bir karar alındı. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 9. Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi'nde KKTC'nin örgüte gözlemci üye olması kararı alındığını açıkladı. İslam İşbirliği Teşlkilatı üyeliğinden sonra, Türk Devletleri Teşkilatı Devletletleri içersinde resmî statümüz Semerkant şehrinde belirlenmiş oldu. Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan bizlerin yalnız olmadığını bir kez daha gösteren Türkiye’mize katkılarından dolayı teşekkür ederken, yeni politikamızın yavaş yavaş hayat bulmaya başladığını görmekten dolayı mutluyuz. Artık bu resimde bizim bayrağımız ve başkanımız da yer alacak ve haklı davamızı daha geniş mecralarda anlatma fırsatı bulacağız.

 
Erdoğan Özbekistan'daki Zirvede KKTC Müjdesini Verdi
 
GAÜ'nün Düzenlediği Özel Kongrede Dr. Fazıl Küçük’ün hayatı ve başarıları Anlatıldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erdoğan Özbekistan'daki Zirvede KKTC Müjdesini Verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) ...
Oğuzhan Hasipoğlu Brüksel'de KKTC'yi ve Taleplerini Anlattı
Cumhuriyet Meclisi’nden bir heyet Avrupa Parlamentosu’nda temaslarda ...
KKTC'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkü Anma Coşkusu
​Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ...
 
Girne'ye Çok Yakışacak Doğa Parkı'nı Tanıtımı Gün Sayıyor
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü :Önümüzdeki günlerde Doğa Parkı ...
Son zamanların popüler estetiği ‘Alın daraltma’ nın uzmanı açıkladı
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cengizhan Ekizceli, ‘’Plastik ...
DP Kurmayları Lefkoşa'da İlçe Yönetim Kurulu ve Örgüt Üyeleriyle Buluştu
DP Genel Sekreteri Girne Milletvekili Serhat Akpınar Lefkoşa buluşmasıyla ...
 
Fırtına ve Sağanak Yağmur Uyarısı
KKTC Meteoroloji dairesi sağanak ve fırtına için uyarıda bulunarak dikkatli olunmasını istedi
Cezalılara Müjde Geldi, Muhaceret Affı 6 Kasım İtibarıyla uygulamaya girdi
KKTC’de izinsiz olarak bulunmaları sebebiyle cezaya düşmüş yabancılara ...
Bakan Ataoğlu :Sizleri bu eşsiz güzellikleri yaşamak için, KKTC’ye davet ediyorum”
Ataoğlu, TÜRKSOY’un düzenlediği, 'Korkut Ata' Türk Dünyası Film Festivali ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Acımız Büyük,Rauf KESİM Abimizi Kaybettik

Acımız Büyük,Rauf KESİM Abimizi Kaybettik

  ÇOK OKUNANLAR
  FOTO GALERİ
KKTC TURİZM

KKTC TURİZM

  ÇOK YORUMLANANLAR
  FACEBOOK
  TWITTER
 
 
Ana Sayfa Haber Gündem Ne Var? Ne Yok? Keşfet Yaşam Kuzey Kıbrıs Rehberi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva